خواص مصرف کنسرو ماهی

کنسرو تن ماهی در روغن صیدانه

آیا می دانید کنسرو ماهی میتواند جایگزین مناسبی برای ماهی تازه باشد. کنسرو ماهی، دارای همان ارزش های غذایی است و با نظارت بالایی تولید می شود و عاری از هرگونه مواد نگهدارنده می باشد.

خواص تون ماهی

خواص کلیدی تون ماهی:
پروتئین های ضروری بدن، فسفر، انواع ویتامین ها، مواد معدنی و اسید های چرب ضروری برای سلامتی

پروتئین های درون ماهی

پروتئین درون ماهی از نوع ضروری است، چون شامل انواع آمینواسیدهایی است، که سازنده ی بدن ما هستند و برای سلامتی ما ضروری و حیاتی می باشند.

چه میزان تون ماهی مصرف کنیم؟!

متخصصین تغذیه بر این باورند که برای تأمین نیازهای بدن باید در هفته دو وعده معادل حداقل 300 گرم ماهی مصرف کنیم.

ماهی تون

معدن پروتئین!

پروتئین ها برای حفظ سلامتی و شادابی بدن ضروریند! چون موجب بازسازی سلولها میشوند. هر 100 گرم ماهی شامل 24 گرم پروتئین لازم برای بدن است!!

منبع غنی فسفر!

با کلسیم و فسفر استخوان ها و دندان های سالم و قوی داشته باشیم. با 100 گرم تون 20% از نیاز روزانه بدن ما به این مواد تأمین می شود!

منبع ویتامین و مواد معدنی

ماهی تون بدون شک یکی از مغذی ترین ماهی هاست، زیرا شامل چربی های اشباع نشده است. این چربی ها همزمانی که ویتامین های مورد نیاز بدن را تامین می کنند موجب کاهش کلسترول نیز می شوند.

ویتامین B12 و PP

تون ماهی دو نوع ویتامین زیر را تولید میکند: اول ویتامین B12 که موجب عملکرد صحیح متابولیسم عصبی بدن میشود و دیگری ویتامین PP که موجب شادابی پوست میشود. هر 100 گرم تون ماهی نصف نیاز روزانه بدن ما به ویتامین PP را تأمین میکند.

امگا 3

امگا 3 اسیدهای چرب مفیدی هستند که باعث پیشگیری مشکلات قلبی میشوند وهمچنین باعث تقویت هوش و حافظه می گرند.

هوور

ماهی سرشار از
امگا 3

غذای روزانه ما میتواند با امگا 3 حاصل از خوردن ماهی غنی تر شود. خوردن ماهی تون، سالامون و شاه ماهی، مکرل و ساردین.

یکی از مغذی ترین انواع ماهیست که شامل : ویتامین آ، کلسیم و آهن و مقدار بسیار زیادی امگا 3 می باشد که نیاز روزانه ی بدن شما را تأمین می کند.

ساردین

سالمون

تون ماهی سالمون به اندازه ی خود ماهی سالمون مواد مغذی دارد و مقدار ویتامین D آن بیشتر هم هست. این ماهی همچنین شامل امگا 3، کلسیم، روی، منیزیم و فسفر می باشد.

یکی از غنی ترین منابع کلسیم بوده و به اندازه ی یک شیشه شیر، کلسیم در آن موجود است و به خاطر ویتامین D موجود در آن، جذب آن بسیار راحت
می باشد.